Przewodnik po Warszawie

Stolica Warszawy w ciągu ostatnich lat widziała więcej niż sprawiedliwy udział w akcji i działaniach, co czyni go jednym z najbardziej intrygujących miast w Europie.

Po powszechnej destrukcji podczas II wojny światowej hostele w Warszawie zastąpił zniszczoną infrastrukturę, a miasto stało się centrum kulturalnym w Polsce.

 

Stare Miasto

Oryginalne Stare Miasto zostało starannie zrekonstruowane po prawie całkowitym zamazaniu w czasie wojny, które często daje mu sztuczne poczucie.

Mimo że straciła trochę swojej pierwotnej atmosfery, jest to rodzaj hollywoodzkiej odporności na sposób, w jaki ta prowincjonalna wioska ponownie się urzeczywistniała, wraz ze zniewalającą skarbnicą kultury.

Zamek Królewski, którego przywrócenie rozpoczęto w latach siedemdziesiątych, jest chyba najlepszym przykładem postawy nigdy nie mówiącej o Starym Mieście. Istnieje również wiele barów i restauracji, które grają zarówno turystów, jak i mieszkańców.

Dla zainteresowanych odkrywaniem powojennej odbudowy kraju, Muzeum Powstania Warszawskiego oferuje mroczne, a zarazem orzeźwiające, rekreacyjne walka miasta z inwazją.

 

Pałac Wawelsów

Ta ekscytująca atrakcja w Warszawie ma podteksty architektoniczne, które nawiązują do Wersalu. Pałac jest zakorzeniony w historii, począwszy od uprzejmych początków strony, jako małej wioski z XIII wieku, aż do powstania jako drugi dom macierzystej stolicy w XVIII wieku.

Warto zajrzeć na Muzeum Pałacu Wawelskiego, przedstawiając ciekawe przedwojenne spostrzeżenia w życiu polskiej klasy rządzącej, jak również dzieła sztuki narodowej. Podróżni w biurze mają ochotę wyjechać w niedzielę, gdy muzeum oferuje wstęp wolny dla zwiedzających, choć z poświęceniem wycieczki z przewodnikiem.

 

Ogród botaniczny

W Warszawie jest kilka pięknych parków, które zasługują na wizytę. W dobry dzień są doskonałym miejscem do przerwania wypraw z relaksującym piknikiem z dala od głównych turystów nawiedzających i schronisk w Warszawie.

Park Łazienkowski oferuje również turystom możliwość zwiedzania jednej z pozostałych zachowanych królewskich atrakcji w Warszawie, Pałacu na łaźni wodnej, który znajduje się na sztucznej wyspie dzielącej dwa jeziora parku.